Zaloguj się

Usuń znamiona dzięki dermatochirurgii w GdyniiUsuń znamiona dzięki dermatochirurgii w Gdynii

Duże pieprzyki i znamiona wyglądają nieestetycznie, dlatego wiele osób chciałoby się ich pozbyć. Ich pragnienie ma także dodatkowe uzasadnienie, gdyż każde znamię pod wpływem słońca może zmienić się w nowotwór skóry. Ponadto część pieprzyków wystaje ponad skórę, przez co łatwo o ich zerwanie, grożące poważnymi problemami zdrowotnymi.

Zgłoś się do dermatologa jak najszybciej

Jeżeli zaobserwuje się na swoim ciele niepokojące znamiona lub pieprzyki, powinno się niezwłocznie zgłosić z nimi do dermatologa. Jeżeli zmiana ma nieregularny obrys, wystaje poza powierzchnię skóry, a na dodatek ma zaczerwienione brzegi, powinno się ją usunąć, nawet jeśli nie wykazuje cech nowotworu skóry, czyli czerniaka. Jest to ważne, gdyż tego typu znamię może szybko stać się złośliwym nowotworem. 

usuwanie znamion

Gdy podejmie się decyzję o usunięciu kłopotliwego pieprzyka lub znamienia, z pomocą przychodzi dermatochirurgia gdynia. Chirurg dermatolog wytnie zmianę ze skóry i założy szwy, które po 7 dniach należy usunąć. Skóra po usunięciu pieprzyka goi się szybko, dlatego możliwe jest wykonywanie wszystkich dotychczasowych obowiązków nawet kilka godzin po zabiegu. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu ani dolegliwości związanych z podaniem narkozy.

Nie tylko znamiona i pieprzyki

Dermatochirurg gdynia pomaga nie tylko tym pacjentom, którzy zmagają się z niepokojącymi pieprzykami i znamionami. Może on pomóc także tym osobom, które cierpią z powodu wrzodów na skórze bądź odczuwają ból na skutek wrastania paznokci u stóp. Jest to bardzo istotna informacja dla wszystkich osób, które od lat cierpią z powodu jednej z tych dolegliwości i nie potrafią się jej pozbyć pomimo stosowania się do zaleceń lekarza. Dermatochirurg pomaga także w wielu innych schorzeniach, dlatego każdego roku ustawiają się do niego długie kolejki pacjentów z Gdyni, jak również z innych miast znajdujących się w okolicy.