Zaloguj się

Święta Wielkanocne z dziećmi w hotelu. Czy warto?Święta Wielkanocne to zawsze magiczny czas, zwłaszcza dla dzieci. My dorośli mamy w pamięci beztrosko spędzony czas, kiedy to jako dzieci w dni wolne od szkoły angażowaliśmy się w przygotowania świąteczne w kuchni, przygotowywaliśmy pisanki, pakowaliśmy koszyczek ze święconką, a w lany poniedziałek nie zważając na warunki atmosferyczne biegaliśmy z pistoletami na wodę i wiadrami tocząc bitwy wodne z kolegami z podwórka. Być może teraz, kiedy założyliśmy już własne rodziny, jesteśmy trochę zmęczeni tą świąteczną gorączką. To pewnie z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na rodzinny wyjazd na święta.

Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Zdecydowanie dobrą stroną świątecznego wyjazdu jest to, że omija nas szał przedświątecznych zakupów, długie kolejki w sklepach, godziny w kuchni spędzone na gotowaniu, pieczeniu, krojeniu… Przeciwnicy świątecznych wyjazdów do hotelu powiedzą, że to właśnie ten przedświąteczny rozgardiasz w domu najbardziej kojarzy się dzieciom z rodzinnymi świętami. Ale obecnie wiele hoteli zapewnia swoim gościom, którzy decydują się na wyjazd z dziećmi na święta, wszelkie wielkanocne „rozrywki” takie jak malowanie pisanek, zdobienie mazurków, przygotowywanie koszyczków, wielkanocne śniadanie, bitwa wodna dla dzieci.

buty memo dla dzieci

Takie atrakcje z pewnością spodobają się dzieciom, zwłaszcza gdy będą mogły spędzać ten czas w większym gronie innych wczasowiczów w podobnym wieku. Dzięki temu nawet święta spędzone w hotelu zachowają elementy tradycji wielkanocnej. Z drugiej jednak strony nadmiar wrażeń również może być męczący, tak dla dzieci jak i osób dorosłych. Wyjazd do hotelu również wymaga pewnych przygotowań: zakupów, pakowania, podróży ale są sklepy internetowe www.tomcio.pl z obuwiem dziecięcym, które dostarczę paczki bezpośrednio do hotelu co znacznie ułatwia przygotowania do wyjazdu.Na miejscu może się okazać, że przez to, że dni zapełnione są od rana do wieczora rozmaitymi atrakcjami, nie będziemy mieli szans na prawdziwy odpoczynek. Spędzając święta w domu możemy sobie zaplanować jeden dzień wytchnienia, bez krzątania się w kuchni, bez rodzinnych spędów, być może nawet bez wychodzenia przez cały dzień z piżam.

Nie musimy się też martwić o podróż, która w taki czas bywa bardzo uciążliwa. W końcu w świąteczny czas zwiększa się ruch na drogach, nierzadko dojazd do celu wymaga wielu godzin spędzonych w korkach ulicznych. Te wszystkie za i przeciw musimy wziąć pod uwagę decydując się na rodzinne święta w hotelu.