Zaloguj się

Sprzęt poleasingowy-czym jest?Coraz częściej przeglądając internet w poszukiwaniu sprzętu komputerowego natrafiamy na ogłoszenia o sprzedaży różnego rodzaju urządzeń komputerowych określonych jako poleasingowe. Co jednak to określenie poleasingowe oznacza? Czy jest to to samo co sprzęt używany?

Różnica między sprzętem poleasingowym, a używanym jest w tym, kto tego sprzętu wcześniej używał. W przypadku sprzętu poleasingowego mamy do czynienia z sytuacją w której urządzenia te były użytkowane w różnego rodzaju firmach i korporacjach- co wyjaśnia nam znaczenie określenia poleasingowe, gdyż leasing oznacza po prostu, że sprzęt ten był na użyciu firmy czy korporacji- które zakończyły swoją działalność, lub wymieniły sprzęt na inny, a zbywające im urządzenia sprzedali, z kolei sprzęt używany był użytkowany najczęściej w warunkach domowych przez indywidualnych użytkowników. Jakie korzyści daje nam zakup sprzętu poleasingowego i w czym tkwi jego przewaga nad sprzętem używanym? Weźmy na przykład komputery poleasingowe.

Y79B3492

Przede wszystkim w dużych firmach czy korporacjach komputery są niezbędne i najczęściej zamawiane w ogromnych, niemalże hurtowych ilościach co wpływa na ich niższa niż przy indywidualnych zakupach cenę. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść sprzętu poleasingowego jest jego stan. W przywołanym wcześniej przykładzie za który wzięliśmy  sobie komputery poleasingowe łatwo możemy sobie wyobrazić następującą sytuację: Komputer używany, który był eksploatowany w warunkach domowych, gdzie wielu ludzi w swoim domach nie przejmuje się takimi rzeczami jak właściwa konserwacja komputera, czy też nadmierne wykorzystanie podzespołów komputera do np. gier, czy innych obciążających urządzenie działań znacząco wpływa na wydajność i stan takiego urządzenia które po prostu zużywa się w ten sposób szybciej. Z kolegi w przypadku komputera poleasingowego mamy do czynienia z urządzeniem, które najczęściej służyło wyłącznie do obsługi nie obciążających urządzenia prostych programów biurowych jak np. dobrze wszystkim znany pakiet Microsoft Office. Także korzystanie z tego komputera odbywało się w zgoła inny niż w przypadku komputera używanego sposób, gdyż pracownicy odpowiedzialni za powierzony im sprzęt dbają o niego, zwłaszcza, że przecież kolejnego dnia także będą na nim pracować.

Po wskazanych różnicach między sprzętem polesaingowym, a używanym nietrudno dojść do wniosku, że jeśli planujemy zakup różnego rodzaju sprzętu komputerowego, to postawienie na sprzęt poleasingowy ze względu na jego dobry stan i cenę, jest z pewnością dobrym i wartym do rozważenia pomysłem.