Zaloguj się

Metody dezynsekcjiDezynsekcja wymaga odpowiedniego podejścia do każdego tematu. Bardzo ważną kwestią jest, aby zleceniobiorca nie tylko postawił na metodę skuteczną, ale także bezpieczną i możliwie najtańszą. Oczywiście to od wykonawcy zlecenia zależy jaka metoda zostanie wybrana, jednak warto wiedzieć jakie metody są stosowane i jakie mają plusy i minusy.

Metoda opryskowa

Jest to jedna z najstarszych metod stosowanych do zwalczania szkodników. Na rynku dostępne są zarówno spryskiwacze ręczne jak również spalinowe. Im są lepsze tym metoda ta dać może lepsze rezultaty. Przy wykorzystaniu tej metody trucizna wyrzucana jest w postaci kropelek i rozprowadzana po całym pomieszczeniu. Najważniejszą kwestią w tej metodzie jest dobór odpowiedniego preparatu. Jeśli chodzi o zalety tej metody to wymienić należy jej koszty, szybkość oraz fakt, że nie pozostawia zapachu. Jednak niestety ma też sporo wad: trzeba posiadać doświadczenie, konieczność precyzji, może zniszczyć tapety czy też sprzęt jak również wymaga użycia sporej ilości wody.

Pluskwa domowa

Zamgławianie termiczne

Zamgławianie termiczne do wykonania wymaga specjalnego sprzętu - zamgławiacza. Wytwarza ono mgłę o temperaturze minimum 70 stopni Celsjusza. Mgła skrapla się po kontakcie z chłodniejszym powietrzem w pomieszczeniu. Krople dość długo zatrzymują się w powietrzu. Zalety tego rozwiązania to niewielka ilość substancji potrzebnej do zwalczenia szkodników, krótki czas wykonania zabiegu oraz spora efektywność tej metody. Jednak trzeba pamiętać, że dezynsekcja Łuków wykonana w tej formie ma również pewne wady. Wymaga ona pochowania wszystkich przedmiotów, z którymi ma się bezpośredni kontakt, pomieszczenie musi być szczelne czy też można zastosować tylko wąską grupę preparatów.

Parownica

Metoda ta jest bardzo skuteczna, przede wszystkim w przypadku szkodników, które są wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Urządzenie, które się stosuje wytwarza parę o temperaturze powyżej 180 stopni Celsjusza. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że nie tylko zabija insekty, ale także odkaża czy też usuwa kurz i wszelkie drobnoustroje. Przede wszystkim, aby zabieg ten był skuteczny trzeba posiadać sprzęt wysokiej jakości. Przede wszystkim zabieg ten jest w pełni bezpieczny, skuteczny oraz cichy. Dodatkową zaletą jest fakt, że podczas jego wykonywania nie trzeba opuszczać pomieszczenia. Niestety dezynsekcja Łuków przy wykorzystaniu tej metody jest dość czasochłonna, a sama jej skuteczność zależy w głównej mierze od osoby wykonującej oraz fakt, że zwalcza w głównej mierze insekty nieodporne na wysoką temperaturę.