Zaloguj się

Jak wybierać dywany dziecięce? smartfonemPokój dziecka musi być nie tylko funkcjonalny, ale i przyjazny. Ważne jest, aby był urządzony w sposób praktyczny i pomysłowy, żeby na niewielkiej przestrzeni mógł zmieścić łóżko, biurko oraz wszystkie zabawki, jakie posiada dziecko. Wybór koloru ścian i mebli jest zazwyczaj podyktowany gustem i wiekiem dziecka. Zwykle są to barwy żywe, często zawierające charakterystyczne elementy obrazkowe. Dywan najczęściej dobiera się na końcu, kiedy już wszystkie pozostałe meble i akcesoria do siebie pasują. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dywanu? 

Dywany do pokoju dziecięcego - wybór

Dziecięcy pokój to nie tylko miejsce snu i nauki - to także przestrzeń do zabawy. Rodzice dobrze wiedzą, że ich pociechy najchętniej spędzają czas na podłodze, układając klocki czy bawiąc się samochodami i lalkami. Dlatego dywany dziecięce muszą być nie tylko miękkie i przyjemne w dotyku, ale także pobudzające wyobraźnie. Najlepiej, by miały kolor, na którym nie widać drobnych plam. Mamy ucieszą się także z dywanu, o który będzie można dbać w prosty sposób. Dobry dywan musi spełniać warunki:

Szeroki wybór kolorów i deseni z pewnością zachwyci nawet najbardziej wybredne dzieci i rodziców. Ważne, aby dywan pasował do koncepcji wystroju pokoju i był jego ozdobą.
dywan

Dywan - inspiracja czy praktyczność?

Podczas porannego wstawania z łóżka miło jest dotknąć stopą miękkiego podłoża. Zazwyczaj jednak puszyste dywany są trudne w utrzymaniu i nie podobają się dzieciom, ponieważ trudno jest je wykorzystać do zabawy. I tak rodzice, którzy dbają o dom na co dzień, chcą aby dywan był łatwy w utrzymaniu - aby się nie brudził i aby można było go czyścić z plam bez większego trudu. Na co uwagę zwracają dzieci?

Podczas zabawy dywan może pełnić funkcję edukacyjnej mapy, toru wyścigowego albo polany, na której można urządzić lalkom piknik. Jest polem wykorzystywanym do zabawy zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Dla dzieci mniejszą rolę odgrywa kolor niż motyw - zazwyczaj nie lubią oni jednolitych materiałów, ponieważ wydają się one nudne. Starsze dzieci, które już się nie bawią, mają nieco inne preferencje - ich pokój stanowi miejsce wypoczynku i koncentracji, pewien azyl i ochronę przed światem. Muszą czuć się dobrze w swoim pokoju, dlatego zwracają szczególną uwagę na kolory.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając idealne dywany dziecięce? Przede wszytskim na to, w jakim wieku jest dziecko. Małe dziewczynki i chłopcy mają inne potrzeby, niż starsze dzieci. Warto postawić na oryginalność i funkcjonalność, aby znaleźć optimum między tym, co podoba się dzieciom, a tym, czego pragną rodzice i dopasować idealny dywan do już urządzonego pokoju dziecięcego.