Zaloguj się

Domowa impreza- szybko i przyjemnie.Rodzinne imprezy przez niektórych uwielbiane, dla innych znienawidzone. Co nas najczęściej odstrasza i sprawia, że niechętnie zapraszam członków rodziny. Okazuje się, że częstym problemem jest kwestia menu. Podać kolację, obiad a może skończyć na samym cieście?

Czasy imprez, na których stoły uginały się pod nadmiarem jedzenia, wszystkie meble znikały z pokoju, tak by zrobić miejsce dla biesiadników, pamiętają nasi rodzice, niektórzy z młodszego pokolenia również. Świat ruszył do przodu, konsumpcjonizm na wysokim poziomie, pęd życia i możliwości finansowe sprawiają, że imprezy typu komunie, osiemnastki, okrągłe urodziny, chrzciny i tym podobne większość osób organizuje w lokalu. Jednak słynna polska gościnność nakazuje świętować także imieniny i urodziny. Jest to doskonała okazja do spotkań rodzinnych, wymaga co prawda dużo wysiłku w organizacji. Na szczęście z pomocą przychodzą ciasta na zamówienie, dzięki którym w prosty sposób wyczarujemy domowe spotkanie.
tort na zamowienie

Nikt nie powiedział, że każde przyjęcie musi składać się z dwóch dań, deseru i przekąsek. Jeśli Twoje dziecko obchodzi drugie urodziny, logiczne jest, że nie zaprosisz wszystkich członków na wieczorne świętowanie. Kawka późnym po południem i ciasta na zamówienie w zupełności wystarczą. Nadmuchaj do tego kilka baloników, naszykuj ładną zastawę, zapal kilka świeczek. Goście z pewnością poczują się ważni, a czas upłynie w miłej atmosferze.

Może jednak zdarzyć się rodzina, która jest wybitnie mięsożerna i same ciasta na zamówienie będą dla niej obrazą majestatu. Jak wtedy wyjść obronną ręką i uniknąć kilku godzin stania w kuchni? Można oczywiście pójść na łatwiznę i zamówić pizzę ale można również inteligentnie dobrać przekąski. Doskonale nadają się kabanosy, wędliny nadziewane oraz przekąski z ciasta francuskiego, które jest szybkie w przygotowaniu. Niewiele wysiłku wymaga także wstawienie kurczaka do piekarnika. Podajmy do tego świeżutkie pieczywo posmarowane masłem czosnkowym i nikt nie wyjdzie głodny z naszej imprezy.